Doma par zoba saknes kanāla ārstēšanu var izraisīt jums baiļu sajūtu, jo jūs nepārzināt šo procedūru. Pastāv populāri stereotipi, ka endodontiskas procedūras, kā saknes kanālu tīrīšana, izraisa sāpes un/vai slimības, un no tām jāizvairās par katru cenu.

Patiesībā viss ir tieši pretēji. No sāpēm, neērtības un izvairīšanās no endodontiskas ārstēšanas par labu zoba izraušanai vai nogaidīšanas pieejas iespējams viegli izvairīties. Jo ilgāk jūs atliekat ārstēšanu, jo vairāk jūs riskējat, ka zobu glābt vairs nebūs iespējams.

Iepazīstieties ar informāciju mūsu mājaslapā, lai uzzinātu, ko endodontisti dara, lai saglabātu zobus, patērējot iespējami maz laika un izraisot pēc iespējas mazāk diskomforta. Tad pievērsieties jebkādām bažām un jautājumiem, un pārrunājiet tos ar zobārstu vai endodontistu.

Kliedējiet mītus par zoba saknes kanāla tīrīšanu un iegūstiet sirdsmieru:

1.mīts: Zoba saknes kanāla ārstēšana ir sāpīga.

Pirms vairākām desmitgadēm tā varēja būt, bet attīstoties mūsdienu tehnoloģijām un anestēzijai, jūs nejutīsiet vairāk sāpju kā tad ja jums vienkārši veiktu plombēšanu. Stipras zobu sāpes, ko bieži izraisa bojāti zoba audi, iespējams viegli ārstēt, izņemot bojātos audus zoba saknes kanāla ārstēšanas laikā. Turklāt endodontisti ir eksperti sāpju mazināšanā, un lielākoties viņu piedāvātā ārstēšana ir ātra un ērta.

2.mīts: Zoba saknes kanāla tīrīšana izraisa slimības.

Informācija, ko jūs varat atrast internetā vai citur, kas norāda uz to, ka saņemot zoba saknes kanāla ārstēšanu, jums ir lielāka iespēja saslimt vai iegūt infekciju, nav patiesa. Šie nepatiesie apgalvojumi balstīti sen kliedētos un vājos pētījumos, kas tika veikti gandrīz pirms gadsimta, ilgi pirms medicīna izprata daudzu slimību cēloņus. Nepastāv nekādu ticamu, zinātnisku pierādījumu, kas sasaista zoba saknes kanāla ārstēšanu ar citām cilvēka organisma slimībām.

3.mīts: Labāk izraut zobu nekā veikt zoba saknes kanāla ārstēšanu.

Jūsu dabīgo zobu saglabāšana, ja tā ir iespējama, vienmēr ir labākā izvēle. Nekas nelīdzinās dabīgu zobu izskatam vai funkcijai, tāpēc ir svarīgi vienmēr apsvērt zoba saknes kanāla ārstēšanu.

Endodontiskai ārstēšanai ir augsts veiksmes rādītājs, un bieži vien zobi, kam veikta zoba saknes kanāla ārstēšana, var dzīvot mūžīgi. Izrauta zoba aizvietošana ar tiltiņu vai implantu prasa vairāk laika, un tās rezultātā var rasties nepieciešamība pēc atkārtotām procedūrām blakus esošajiem zobiem, kā arī protezēšanas darbi var izvērsties dārgāki, nekā zoba endodontiskā ārstēšana.