Nekas neizskatās, pēc sajūtām un funkcijām nelīdzinās jūsu dabīgajiem zobiem. Regulāra zobu tīrīšana ar suku un zobu diegu līdzās ik pusgada pārbaudēm pie zobārsta un zobu higiēnista var palīdzēt uzturēt jūsu zobus veselus visu mūžu.

Dažkārt jūsu zobi var būt inficēti vai slimi, un tiem būs nepieciešama papildu aprūpe. Kad vien iespējams, jums vienmēr būtu jāapsver ārstēšana, kas palīdzēs saglabāt jūsu zobus. Jūs varat domāt, kāpēc gan zobu neizraut, īpaši tad, ja neviens to pat neredzēs, taču jūs paši zināsiet, ka jums nav zoba, un tas negatīvi ietekmēs jūsu dzīves kvalitāti, kā arī zoba neesamība ietekmē blakus esošos zobus, žokļa kaulu (tas ar laiku sāk izzust) un ar laiku var radīt papildus medicīniskas problēmas.

Neizraujiet to tāpēc, ka domājat, ka tā ir vieglāk un izdevīgāk. Trūkstoši zobi var likt pārējiem zobiem bīdīties, tas ietekmēs jūsu spēju pienācīgi sakošļāt un sabojās jūsu smaidu. Zobu izraušana bieži vien ir sāpīgāka nekā pati infekcija, un izrauta zoba aizvietošanai ar mākslīgu zobu nepieciešami papildu zobārsta apmeklējumi, un to daudzums var ātri kļūt neprognozējams.

Mūsdienās endodontija balstās uz progresīvām tehnoloģijām, procedūrām un materiāliem, kas sniedz jums iespēju izvēlēties atbilstošākās iespējas, kā saglabāt jūsu dabīgos zobus. Ir svarīgi saprast, kādas ir jūsu izvēles iespējas, un kā tās ietekmēs jūsu zobus un turpmāko veselību. Vienmēr vislabākā iespēja ir saglabāt jūsu dabīgos zobus, kad vien iespējams, un endodontiskai ārstēšanai būtu jābūt jūsu pirmajai izvēlei, lai nodrošinātu labāko iespējamo veselību un panāktu labāko kosmētisko rezultātu. Endodontisti ir zobu saglabāšanas speciālisti. Viņi var novērtēt jūsu stāvokli un nodrošināt labāko iespējamo ārstēšanas plānu, lai palīdzētu jums saglabāt savus zobus mūžīgi.

Te būs daži ieteikumi, lai saglabātu jūsu zobu veselību:

    • Ja jums ir izvēle – izraut zobu vai veikt saknes kanāla ārstēšanu, vienmēr izvēlieties ārstēšanu. Neviena protēze, tiltiņš vai implants neizskatīsies un nejutīsies kā īsts, kā arī neveiks savu funkciju tik pat labi kā dabīgs zobs.
    • Nekavējoties rīkojieties, ja jūs sajūtat pietūkuma vai sāpju simptomus. Vairums endodontistu var tikt galā ar ārkārtas gadījumiem pat brīvdienās, lai jūs varētu pietiekami ātri saņemt palīdzību.
    • Ja jūsu zobārsts iesaka zoba izraušanu, jautājiet, vai iespējams veikt zoba saknes kanāla tīrīšanu un glābt zobu.