Zoba saknes kanāla ārstēšana

Atkārtota endodontiska ārstēšana

Ar pienācīgu aprūpi jūsu zobs, kam veikta saknes kanāla tīrīšana, var dzīvot mūžīgi, tomēr iespējams, ka zobs nedzīst kā plānots, un zobs kļūst sāpīgs vai slims vairākus mēnešus vai pat gadus pēc ārstēšanas. Ja tas notiek ar jūsu ārstētajiem zobiem, jums ir otra iespēja saglabāt savu zobu ar atkārtotu ārstēšanu. Papildu procedūra var samazināt zobu sāpes vai diskomfortu un veicināt atveseļošanos. Ja jums ir aizdomas, ka jūsu iepriekš ārstētajam zoba saknes kanālam nepieciešama atkārtota ārstēšana, vērsieties pie zobārsta vai endodontista.

Līdzīgi kā ar jebkuru zobārstniecības vai medicīnas procedūru, iespējams, ka jūsu zobs neatjaunosies tā kā gaidīts, pēc sākotnējās ārstēšanas, vairāku iemeslu dēļ, tostarp:

  • Šauri vai ieliekti kanāli nav ārstēti sākotnējās procedūras laikā.
  • Sarežģīta kanālu anatomija nav ļāvusi kvalitatīvi veikt pildīšanu pirmās procedūras laikā.
  • Kroņa novietojums vai cita veida atjaunošana pēc endodontiskas ārstēšanas tika novilcināta.
  • Atjaunošana nav novērsusi piesārņojumu no siekalām zoba iekšpusē,
  • Pirmās endodontijas procedūras rezultātā kanālā iesprūdusi instrumenta daļa;

Jauna problēma var arī kaitēt zobam, kas tika veiksmīgi izārstēts:

  • Jauns bojājums var pakļaut saknes kanāla pildīšanas materiālu baktērijām, izraisot jaunu zobu infekciju.
  • Vaļīgs, ieplaisājis vai salūzis kronis vai pildījums var pakļaut zobu jaunai infekcijai.
  • Zobs salūzt. Atkārtotas ārstēšanas laikā endodontisks atkārtoti atvērs jūsu zobu un izņems pildījuma materiālus, kas tika ievietoti saknes kanālos pirmās procedūras laikā. Endodontists rūpīgi izpēta zobu, meklējot papildu kanālus vai jaunas infekcijas. Vēlāk endodontists izoperē jebkādu infekciju, iztīra un ieveido kanālus un piepilda dobumu ar jauniem materiāliem. Pēc tam atvērums tiek aiztaisīts ar pagaidu pildījumu. Kad zobs ir izārstēts, tiek uzlikts jauns kronis vai veikta cita veida atjaunošana, lai pasargātu zobu.

Lielākā daļa endodontiskās pārārstēšanas procedūras tiek veiktas zem mikroskopa, izmantojot specializētus instrumentus, svešķermeņa vai pildījuma izņemšanai un tālākai apstrādei.