Zoba saknes kanāla ārstēšana

Endodontiska ķirurģiska operācija

Iespējams, ka neķirurģiska zoba saknes kanāla ārstēšana nebūs pietiekama, lai glābtu jūsu zobu, un jūsu endodontists ieteiks ķirurģisku operāciju. Endodontiska operācija var tikt izmantota, lai identificētu nelielus plīsumus vai slēptus kanālus, ko iepriekš neatklāja rentgens sākotnējās procedūras laikā. Operācija var būt nepieciešama arī lai izņemtu kaļķa nosēdumus saknes kanālos, vai lai ārstētu bojātas saknes virsmas vai apkārtējos zoba kaulus.

Nav nepieciešams uztraukties par ķirurģisku operāciju, ja jūsu endodontists nosaka šādu papildu procedūru. Mūsdienu progresīvās tehnoloģijas – kā digitālie rentgeni  un mikroskopi, ļauj šo ārstēšanu veikt ātri, ērti un veiksmīgi.

Pastāv daudzas ķirurģiskas procedūras, ko iespējams veikt, lai glābtu zobu, izplatītākā no tām ir apikektomija vai sakņu galu rezekcija, kas var būt nepieciešama, kad iekaisums vai infekcija saglabājas kaula apgabalā apkārt zoba saknei pēc zoba saknes kanāla ārstēšanas.

Jūsu endodontists vai ķirurgs veic šo mikroķirurģisku procedūru, vispirms liekot jums justies ērtāk, pielietojot lokālu anestēziju pirms smaganu audu atvēršanas zoba tuvumā, lai redzētu atklātu kaulu un izņemtu jebkādus iekaisušus vai inficētus audus. Tiek izņemts arī pats saknes gals. Lai aiztaisītu saknes kanāla galu, var tikt uzlikts neliels pildījums un dažas šuves, kas palīdz audiem sadzīt. Dažu nākamo mēnešu laikā, kauls apkārt saknes galam sadzīs. Lielākā daļa pacientu jau nākamajā dienā atgriežas pie normālas aktivitātes. Diskomforts pēc ķirurģijas parasti ir neliels.